Коротка історія школи

У 2016 році нашій рідній школі виповниться  вже вісімдесят років. Це вагома  дата для  шкільної родини.

1936-го на південно-західній околиці міста  на пустирі на перехресті вулиць Польової (зараз вулиця Малясова), що починалася  від дачі Тіволі (зараз вул. Ватутіна) та Межової  виросла нова світла  школа ім. П. Постишева з українською мовою навчання. Їй було присвоєно номер 13. Директором школи було призначено Стаховську Олену Миколаївну.  Відомо, що першими вчителями школи були: вчитель хімії Петро Григорович Іванов – заслужений учитель УРСР, вчителька географії  –  Лук’янець Тетяна Пилипівна.   Перший випуск відбувся у 1938 році. Девізом школи  у ті роки стало гасло: «Пам’ятай, для чого ти прийшов до школи.»

2

Коли почалася Велика Вітчизняна війна змінилося життя учнів та вчителів школи. Вулиця Переця ( сучасна вул. Попудренка), яку німці перейменували у вулицю СС, частково вціліла, але школа була  майже повністю спалена та зруйнована, як іще 60 навчальних закладів області.Рисунок1

Роботи з відбудови школи розпочалися 3 травня 1946 року.   Відбудовували її  як і залізничний вокзал полонені німці, які жили у таборі поблизу залізниці.  Завершилася відбудова до кінця серпня 1946 р. А вже 4 вересня пролунав перший повоєнний  дзвоник.  Після відбудови  школу було передано у відомство відділу навчальних закладів  Південно-Західної залізниці. Дістала вона назву залізничної і новий номер  –  41. Школа була укомплектована учнями з початкової залізничної школи № 41, яка існувала  ще з 1944 р і займала дві кімнати,  виділені на території Фабрики первинної обробки вовни. Було всього 4 класи (з1-го по 4-тий) і діти займалися у дві зміни. Завучем  початкової школи була Масленікова Анастасія Нікіфорівна. Директором школи № 41  було призначено  Георгія  Олександровича Розмарицю. Він віддав нашій школі 28 років (з 1946р.  по 1974р.).   Праця цієї людини була відзначена знаком «Відмінник народної освіти УРСР». Був талановитим художником. Його картини прикрашали рідну школу. Одна з них і досі знаходиться у кабінеті  директора школи. Коли дітей перевели у новобудову, школа була доукомплектована учнями з мікрорайону .    У школі у 1946 р. почали навчання 18 класів. У 8-му класі було всього 14 учнів. Школа була з російською мовою викладання. Після війни у школі вчителями були: Леонтюк Зінаїда Терентіївна – завуч, Матвєєва Ганна Юхимівна, Ріпко Тетяна Кузьмівна, Тулугурова Анастасія Андріївна, , Максакова Ніна Іванівна, Гурарій Марія Ісаківна, Гальперіна Реввека Олександрівна, Чекулаєва Софія Полікарпівна, Асташова Ольга Володимирівна.

1-й випуск 10 класу залізничої школи №41. 1949 рік, ст. Чернігів.

1-й випуск 10 класу залізничної школи №41. 1949 рік, ст. Чернігів.

У 1960 році залізнична школа №41 була передана  у відання Міністерства освіти УРСР. І у 1961 році була перейменована у середню школу №17. У 1963 р. вона стала восьмирічкою. Багато нових вчителів з’явилися у ній. Малай Любов Павлівна, Леоненко Алла Володимирівна, Феденко Марія Андріївна, Шурхал Ганна Сергіївна. Завучем школи стала Самойлович Віра Олексіївна. Шурхал Г.С. згадує, що у 70-х роках учні школи часто їздили на цікаві  безкоштовні екскурсії в інші міста України, Білорусі та Росії, навіть до Чехословаччини. Часто це була винагорода за перемогу у зборі макулатури та металобрухту, або за активну участь у житті школи. Згадує вона теплими словами і Розмаріцу Г.О., як прекрасну  людину і чудового директора.

У 1974 р. він залишив школу, і на його місце був призначений Ялишко Микола Іванович. Він повністю переобладнав кабінет фізики, бо за фахом був учителем цього предмета, розширив шкільну їдальню. Завучем стала Петрушевська Галина Василівна.

У 1984 р. на зміну Ялишку М.І. прийшла Хрунічева Діана Іванівна, але через 9 місяців вона була змушена залишити школу.

І у квітні 1985 року директором школи став Пахарь Віктор Петрович. Він народився у 1944 році у сім’ї військовослужбовця у м. Оренбурзі. Закінчив Чернігівську середню школу №1 у 1961р. Відслуживши в армії, та закінчивши у 1974 р. Чернігівський педінститут (факультет фізичної культури), служив в органах безпеки з 1973р. по 1978 р. офіцером. На протязі 1979-1985рр. працював у Чернігівській школі-інтернаті. У 1985 р. заочно закінчив історичний факультет Чернігівського педінституту. Був нагороджений знаком   « Відмінник народної освіти УРСР».

З 1996 року завучем школи стала Петрук Надія Михайлівна , за фахом учитель математики. Завучем початкових класів була Куча Олександра Федорівна.  І знову у школі нові прізвища вчителів: Мошко Ольга Борисівна, Третяк Ніна Савелівна, Герасименко Василь  Іванович, Бондаренко Тамара Пилипівни, Бадалова Неллі Олексіївна, Толстая Тетяна Миколаївна, Скриннікова Лариса Дмитрівна, Костенецька Валентина Михайлівна, Колесник Людмила Миколаївна, Петрик Ніна Семенівна, Сторожева Олена Євгенівна та інші.

Нажаль  у 2009 році не стало Віктора Петровича Пахаря.

Відкриття меморіальної дошки М. Коцюбинської . Справа директор школи Коломійцева В.П. та мер м. Чернігів Соколов О.В.

З 2009 р. директором школи призначено Коломійцеву Вікторію Петрівну, яка за фахом є вчитель української мови та літератури.

Сьогодні школа є загальноосвітнім навчальним закладом І-ІІІ ступенів акредитації. Учні школи є переможцями міських та Всеукраїнських конкурсів та предметних олімпіад.

За період  з 1997р по 2014 р. школа  мала 47 золотих медалістів та 12 срібних.