Медіа урок 7 клас

Підготувала Єгорова Ганна Петрівна – учитель історії чернігівської загальноосвітньої школи №17 І- ІІІ ступенів Чернігівської міської ради Чернігівської області

Практичне заняття для учнів 7- го класу

«Твори давньоруської літератури як історичні джерела»

Мета: ознайомити учнів з перлинами давньоруського мистецтва – «Словом о полку Ігоревім» невідомого автора, «Повчанням дітям» Володимира Мономаха;

удосконалити навички роботи з джерелами інформації, уміння аналізувати матеріал, робити висновки;

формувати поглиблене розуміння ролі інформації в сучасних умовах; розвиток навичок критичного мислення, творчого потенціалу, образного мислення;

виховувати повагу до свободи слова та думки, повагу до загальнолюдських цінностей, сприяти національно-патріотичному вихованню учнів.

Очікувані результати:

• учні ознайомляться з перлинами давньоруського мистецтва – «Словом о полку Ігоревім», «Повчанням дітям» Володимира Мономаха;
  • опанують навички аналізу текстів та відео, їх критичного сприйняття;
  • зможуть скласти своє «Повчання…» адаптоване до сьогодення.

Обладнання: мультимедійна презентація, відео – фільми, роздатковий текстовий матеріал, уривки зі «Слова о полку Ігоревім», уривки з «Повчання дітям», карта Русі ХІ –ХІІ ст., зошити.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Послухайте уривок з «Повісті минулих літ»

«Для чого губимо руську землю,

Самі проти себе усобиці діючі?

А половці землю нашу розносять

І раді є, що межи нами війна донині.»

Який період історії Русі описує автор?

Бліцопитування:

1. Дайте визначення поняття «міжусобні війни».
  2. Хто такі половці?
  3. Назвіть причини розгортання міжусобиць на Русі після смерті Ярослава Мудрого.
  4. Яка подія відбулась в 1097 році? Що вам про неї відомо?
  5. Які рішення були прийняті на з’їзді князів в Любечі?
  6. Дайте визначення поняття «політична роздробленість».
  7. Які князівства доби роздробленості ви знаєте, покажіть їх на карті.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель знайомить учнів з метою, завданнями та планом уроку.

План уроку:

1. «Слово о полку Ігоревім» — перлина давньоруського мистецтва.
  2. «Повчання дітям» Володимира Мономаха – перший світський твір української літератури.

«Слово о полку Ігоревім» — перлина давньоруського мистецтва.

Вступне слово вчителя.

«Слово о полку Ігоревім» — найвидатніший твір давньої літератури, в якому розповідається про похід новгород-сіверського князя Ігоря Святослава, його брата Всеволода, сина Володимира та племінника Святослава Ольговича у квітні-травні 1185р. проти половців ; написаний невідомим автором в 1185-1187 рр. Похід закінчився цілковитою поразкою – такою ганебною, що подібних не пам’ятала Руська земля: військо майже все загинуло, а четверо князів потрапили в полон.

Наслідки походу були тим трагічніші, що він відкрив шлях половцям на Чернігівську, Переяславську та Київську землі. Відносне затишшя на південних рубежах Руської землі, здобуте спільними зусиллями багатьох князів було перекреслене. Чому ж таку нещасливу подію було оспівано?

Pages: 1 2 3 4